Dzień Ziemi i ekologia w SP 34

Kolejne obchody Dnia Ziemi za nami. Tegoroczne święto było okazją do poszerzenia wiedzy uczniów na temat zagrożeń i sposobów ochrony naszej planety. Informacje te w klasach najmłodszych przekazano podczas specjalnych prelekcji, po zakończeniu których uczniowie wykonali plakaty promujące idee proekologiczne. Wystawę zgromadzonych w ten sposób prac można było oglądać w murach naszej szkoły.

Uczniowie z klas starszych swoją wiedzę na temat największych zagrożeń dla środowiska i działań podejmowanych przez człowieka w celu ochrony Ziemi mogli sprawdzić podczas klasowych quizów Kahoot! Przygotowana gra poza walorem edukacyjnym przyniosła uczniom ogrom emocji:)

„Moja ekozabawka” szkolny konkurs ekologiczny

Ogłoszony z okazji obchodów Dnia Ziemi szkolny konkurs ekologiczny był okazją do rozwoju kreatywności i prezentacji uczniowskich talentów. Zgromadzone prace dowiodły, że pomysłowość dzieci i młodzieży naszej szkoły jest niczym nieograniczona. Cieszymy się ogromnie, że zaproponowany przez nas konkurs wyzwolił w Was twórczy zapał. Wasza pomysłowość zachwyca! Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy w imieniu własnym oraz naszej planety Ziemi!

Lista laureatów konkursu

1 miejsce – Franciszek Krajniak, klasa 2a

2 miejsce – Jakub Antośkiewicz, klasa 1a

3 miejsce – Hubert Rebain, klasa 2a

Lena Gajewska, klasa 6a

Paweł Górniak, klasa 4a

Agnieszka Karczewska, oddział „0”

Natalia Karczewska, klasa 1a

Hanna Szczepaniak, wyróżnienie

Fotorelacja z wręczenia nagród

Całoroczne działania proekologiczne

Dbałość o naszą planetę i kształtowanie postaw proekologicznych w naszej szkole odbywa się nie tylko przy okazji obchodów Dnia Ziemi. Cały rok trwa zbiórka makulatury oraz nakrętek, które przekazywane są organizacjom charytatywnym naszego regionu. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w zbiórkę materiałów wtórnych!

Organizatorzy: Marzenna Sobczak, Monika Radwańska