Katalog Szkół Branżowych i Technicznych w Toruniu

„Moja przyszłość, na moich zasadach” – to hasło promujące tegoroczną ofertę szkół branżowych i technicznych. Poniżej zamieszczamy link do strony, z której można pobrać katalog. Z pewnością zainteresuje on wielu naszych ósmoklasistów, przed którymi trudna decyzja dotycząca ich dalszej edukacji.

W katalogu można znaleźć informacje o 10 toruńskich szkołach branżowych i technicznych. Został opracowany przez CWB we współpracy z Wydziałem Edukacji UMT oraz szkołami, które w całości przygotowały prezentację swojej oferty. Dowiemy się z niego najważniejszych informacji nt. ich działalności – oferowane kierunki kształcenia, posiadane certyfikaty i wyróżnienia, instytucje partnerskie, dostępne zajęcia pozalekcyjne, a nawet sylwetki znanych absolwentów. Wszystko to zostało pogłębione o analizę rynku pracy i wynagrodzeń, by przyszli uczniowie posiadali pełny ogląd korzyści płynących z wyboru zawodów deficytowych. To właśnie w tych szkołach oferta edukacyjna dostosowana jest do potrzeb lokalnego rynku pracy, a nauka w nich umożliwia uzyskanie kwalifikacji pożądanych obecnie przez pracodawców. Technik informatyk, dekarz, elektryk, kucharz czy fryzjer to tylko kilka zawodów, które można wybrać z obszernej oferty szkół.