Laboratoria Przyszłości – zakup sprzętu cz. 1

Nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe na zakup narzędzi i pomocy dydaktycznych potrzebnych w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych, technicznych i przyrodniczych, samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności matematycznych, inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Pierwszą transzę (60% otrzymanego wsparcia) przeznaczono na zakup sprzętu elektronicznego i multimedialnego, technicznego oraz robotyki. W ramach programu zakupiono:

• Robot edukacyjny wraz z akcesoriami
  • Drukarka 3D wraz z akcesoriami
  • Laptop
  • Filament (do drukarki 3D)
  • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
  • Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
  • Statyw z akcesoriami
  • Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami
  • Mikroport z akcesoriami
  • Oświetlenie do realizacji nagrań
  • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
  • Gimbal ręczny
  • Aparat fotograficzny z akcesoriami

Powyższy sprzęt jest już i będzie nadal wykorzystywany podczas lekcji informatyki oraz zajęć dodatkowych z robotyki, a także zajęć techniczno-praktycznych, które są prowadzone w naszej szkole.