„Papudajnia dla różnych dzióbków”- projekt w ramach Programu Banku Gospodarstwa Krajowego „Wolontariat jest Super”

Mamy nowe piękne miejsce do spożywania posiłków i nie tylko. Serdecznie dziękujemy 😊

W ramach Programu Banku Gospodarstwa Krajowego „Wolontariat jest Super” został zrealizowany projekt pt: „Papudajnia dla różnych dzióbków”.

Sala lekcyjna 10b została zaadoptowana i teraz pełni funkcję stołówki podczas dużej przerwy. W pozostałym czasie będzie służyła do prowadzenia różnorodnych zajęć warsztatowych, spotkań z policjantem czy strażnikiem miejskim. W tak miłym otoczeniu będą się również odbywały spotkania Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i Rady Szkoły.

Komplementarną częścią projektu jest dokarmianie ptaków, które ma uwrażliwić dzieci na otaczającą je przyrodę, nauczyć dokarmiania i identyfikacji ptaków. Jest to możliwe dzięki zainstalowaniu karmników i budek lęgowych oraz zakupionej karmie dla ptaków.

W NOWEJ SALI odbyły się już zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klas I-III, przeprowadzone przez nasze Panie.

Tematyka dotyczyła dokarmiania zwierząt zimą ze szczególnym uwzględnieniem ptaków.  W czasie zajęć dzieci przypomniały sobie, które gatunki paków zimują w Polsce. Dzieci oglądały ilustracje ptaków, rozpoznawały różne gatunki ptaków na ilustracjach i planszach edukacyjnych.

Dopełnieniem tych informacji była prezentacja różnego typu nasion, które mogą być pokarmem dla ptaków zimą. Dzieci oglądały nasiona słonecznika, prosa, pszenicy, żyta, owsa, kukurydzy, czy też pestek dyni. Dzieci obejrzały przysmaki dla sikorek – kule tłuszczowe  czy słoninkę.

Zajęcia dostarczyły nie tylko wiedzę, ale również wiele wrażeń i sporą dawkę zabawy.