Biblioteka szkolna ponownie otwarta dla uczniów

Biblioteka szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.

Przed odwiedzeniem biblioteki proszę o zapoznanie się z poniższymi procedurami.

Wewnętrzne procedury bezpiecznego  korzystania z biblioteki szkolnej.

1. W bibliotece  może przebywać tylko jedna osoba.
  2. Osoby oczekujące na wypożyczenie książek muszą zachować bezpieczną odległość 2 metrów.
  3. Każdy Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki, rękawiczek, a przed wejściem musi zdezynfekować ręce.
  4. Czytelnik może skorzystać tylko z wypożyczalni, nie ma dostępu do regałów z książkami, stanowisk komputerowych i czytelni.
  5. Książki podaje bibliotekarz.
  6. Sprawną obsługę ułatwi wcześniejsze zamówienie wybranego tytułu – telefonicznie lub mailowo.
  7. Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach: na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) to  trzy doby; na tekturze i papierze to 1 doba.
  8.  Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne, również czasopisma.
  9. Etapy postępowania w wypożyczalni:

1) Połóż książkę na stół.

2) Podaj imię i nazwisko.

3) Podaj tytuły wypożyczonych książek.

4) Odłóż książki do wskazanego kartonu.

Zasady bezpieczeństwa podczas zwrotu  podręczników.

1. Podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez nauczyciela bibliotekarza określone dni (w celu uniknięcia grupowania się osób).

2. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu podręczników powinien być w maseczce  i rękawiczkach.

3. Uczeń zwraca  podręczniki  w kompletach (usuwa foliowe okładki,  usuwa zapisane ołówkiem notatki, zwraca  uwagę  na czystość i estetykę książki – wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).

4. Za podręczniki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani dokonać wpłaty na podane konto w ustalonym terminie.

5. Podręczniki powinny  być zapakowane w opisanych na zewnątrz reklamówkach (imię i nazwisko ucznia, klasa).

6. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zapłaty za podręcznik,  o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.