Obchody Dnia Ziemi w SP nr 34

Jest wiele inicjatyw, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Od 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Szkoła Podstawowa nr 34 również włącza się w obchody tego święta.

Dnia 22 kwietnia 2022 r. trójki klasowe klas V-VIII wezmą udział w uroczystym przemarszu ulicami starówki . Uczniowie będą manifestować swoją troskę o planetę Ziemię, niosąc wykonane przez siebie transparenty.

W dniu 28 kwietnia 2022 r. w myśl hasła- „Nie marnuj zasobów!, Myśl ekologicznie!” odbędzie się w szkole mini bazar , podczas którego uczniowie będą mogli wymienić się, odstąpić czy nawet za zgodą rodziców sprzedać rzeczy, z których już nie korzystają (książki, gry planszowe, puzzle, drobne przedmioty). Również w tym dniu między klasami IV-VIII odbędzie się quiz ekologiczny.
Zachęcamy do aktywnego udziału w akcjach ekologicznych.

Marzenna Sobczak, Agnieszka Zawal, Monika Radwańska