Dzień Ziemi w SP 34

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Co każdy z nas może zrobić z tej okazji? Co zrobiliśmy w Szkole Podstawowej nr 34 w Toruniu?

Tego dnia ulicami toruńskiej starówki przetoczyła się dwumetrowa kula ziemska, która poprowadziła „Ekomarsz”. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z mieszkańcami miasta i innymi uczniami toruńskich szkół nagłaśniali globalne problemy Ziemi i domagali się odpowiednich działań na rzecz ich rozwiązania. Były transparenty wykonane przez uczestników marszu z hasłami: „Jeśli się nie pospieszymy, to szybko Ziemię stracimy”, „Na Ziemi toczy się twój los”, „Korzystaj z ekologicznego transportu”, „Śmieci segregujesz, Ziemię ratujesz” czy „Jest nam bliska ochrona środowiska”.

W tym samym czasie w szkole uczniowie klas VIII: Nikola, Michał, Wiktoria i Maria przeprowadzili w klasach I-III pogadankę na temat ekologii, były labirynty, kule ziemskie do pokolorowania, uczniowie według swojego pomysłu kolorowali projekt torby na zakupy. Prace zostały wywieszone na wystawie.

28 kwietnia zakończyliśmy obchody Święta Ziemi quizem ekologicznym. Dla zwycięskiej klasy został przyznany grant zwalniający klasę z niezapowiedzianej kartkówki. Podczas rozwiązywania quizu było wiele zabawy i emocji. Okazało się, że tematy ekologiczne nie są obce naszym uczniom. Brawo !

Marzenna Sobczak, Agnieszka Zawal, Monika Radwańska